Інститут трансформації суспільства продовжує здійснювати комплексний аналіз питань євроатлантичної інтеграції України. Одним з результатів кропіткої роботи ІТС стала розробка теоретичної моделі та практичного механізму створення і діяльності шкільних євроатлантичних клубів України (ШЄК), що мають інформаційно-просвітницький характер діяльності. Місія Клубів євроатлантичної інтеграції: підготовка українських школярів до інтеграції в євроатлантичну спільноту. Складовою ШЄК є секція «Дебати».
Створені у ЗНЗ м. Дніпропетровська перші Євроатлантичні клуби представили своїх дебатчиків на турнірі, який проводив Інститут трансформації суспільства 10 грудня 2015 року у м. Дніпропетровську, за адресою: вул. Космонавтів, 10 у Навчально-виховному об`єднанні №136 «Класична гімназія ім. Кирила і Мефодія». Співорганізатори: Управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради, навчально-виховне об`єднання №136 «Класична гімназія ім. Кирила і Мефодія» м. Дніпропетровська, загальноосвітні навчальні заклади м. Дніпропетровська.
Тема дебатів: «Яка модель національної безпеки є найбільш ефективною для України?» спонукала учнівську молодь до свідомого вибору моделі національної безпеки для України з перспективою власного майбутнього.
Мета дебатів:
~ Проведення відкритої дискусії серед активної учнівської молоді загальноосвітніх навчальних закладів Дніпропетровська щодо вибору найефективнішої моделі національної безпеки для України.
Учасниками дебатів були шість учнівських команд загальноосвітніх навчальних закладів міста Дніпропетровська:
- Класичної гімназії №136 ім. Кирила і Мефодія
- Середньої загальноосвітньої школи № 47
- Середньої загальноосвітньої школи № 143
- Навчально-виховного комплексу № 66
- Середньої загальноосвітньої школи № 123
- Середньої загальноосвітньої школи № 129
Зі вступним словом до учасників дебатів звернулися:
Депутат міської Ради
Представник
Модератором дебатів був:
Дебати проходили у два тури: І тур "Можливі моделі національної безпеки для України: за і проти", ІІ тур "Перспективи для молоді в рамках трьох моделей національної безпеки України: позаблоковість, євроатлантична або євразійська модель".
Оцінювало виступи команд та обирало переможців дебатів експертне журі, до складу якого увійшли:
Олег Соскін,
Депутат міської Ради
Валерій Письменний,
Представник
Юлія Безверха,
Ігор Вовк,
Підтримувала молодіжні команди аудиторія, що складалася з директорів, вчителів та учнів ЗНЗ м. Дніпропетровська та м. Павлограда, що мали можливість поставити учасникам дебатів запитання, а також зробити коментарі та уточнення.
Переможцями дебатного турніру стали команди Класичної гімназії №136 ім. Кирила і Мефодія, середньої загальноосвітньої школи №129 і середньої загальноосвітньої школи № 47. Ці команди отримали призи, які їм передали з Посольства Республіки Словаччини в Україні, і подарунки від Інституту трансформації суспільства.
Інституту трансформації суспільства